Jump to content

Suntem in cautare de moderatori / postatori tutorial/resurse . 

mai multe detalii . lasa un pm http://invision-romania.ro/index.php?/profile/1-cold/

• Announcements

• Dark_s0uL

ATENTIE   03/09/2019

Pentru a downloada un fisier aveti nevoie de 10 POSTs/TOPICs . Nu faceti SPAM -> BAN PERMANENT
Sign in to follow this  
ferentz

Culoare Subforumuri

Recommended Posts

Vreau sa schimb culoarea la subforumuri intr-o culoare mai vizibila dar nu reusesc am incercat si in css dar ma bate, si din panou din tema dar nimic.. 

Qg5AZRt.jpg

Despre acel text ma refer este un gri prea ciudat, daca ma poate ajuta cineva ar fi minunat ca nu ii dau de cap.

Edited by ferentz

Pana la urma cum se editeaza? Ca si eu am nevoie, + in EasyModeEditor nu apare.

5 hours ago, aNakiN said:

Pana la urma cum se editeaza? Ca si eu am nevoie, + in EasyModeEditor nu apare.

Mergi in AdminCP -> Forums -> Selectezi forumul al carui nume vrei sa-l editezi si apesi pe EDIT

Acolo, la numele forumului folosesti cod HTML ...

<p><span style="color:culoarea dorita><strong class="bbc">Textul Dorit</strong></span></p>

Astfel va fi si color si ingrosat, daca nu vrei ingrosat sterge "<strong>" respectiv "</strong>"

Pentru culori scrie in loc de "culoarea dorita", pui cod html de culoare, ai jos cateva exemple

Coduri culori HTML: 

• Rosu - FF 00 00
  • Portocaliu - FF A5 00
  • Galben - FF FF 00
  • Verde - 22 8B 22

Uite si un link cu toate culorile: Link [ culori html ]

3 hours ago, Cretu' said:

Mergi in AdminCP -> Forums -> Selectezi forumul al carui nume vrei sa-l editezi si apesi pe EDIT

Acolo, la numele forumului folosesti cod HTML ...

<p><span style="color:culoarea dorita><strong class="bbc">Textul Dorit</strong></span></p>

Astfel va fi si color si ingrosat, daca nu vrei ingrosat sterge "<strong>" respectiv "</strong>"

Pentru culori scrie in loc de "culoarea dorita", pui cod html de culoare, ai jos cateva exemple

Coduri culori HTML: 

• Rosu - FF 00 00
  • Portocaliu - FF A5 00
  • Galben - FF FF 00
  • Verde - 22 8B 22

Uite si un link cu toate culorile: Link [ culori html ]

Te complici asa foarte rau. Ai la Theme -> Text : si ai un tab care se numeste sub-forums sau ceva de genul, ii pui ce culoare vrei acolo.

5 minutes ago, MXLDO said:

Te complici asa foarte rau. Ai la Theme -> Text : si ai un tab care se numeste sub-forums sau ceva de genul, ii pui ce culoare vrei acolo.

E si asta o cale, dar nu stiu daca aceasta cale este doar pentru cei ce folosesc " designer Mod " 
Dar e si asta destul de ok.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this